www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Zespół Szkół w Czyżach

17-207 Czyże 64,  tel. (85)6813514, (85)6813586,Dnia 22 grudnia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Czyżach pod opieką ks. Eliasza Suproniuka oraz pani Magdaleny Zabrockiej odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki w Trześciance. Zaprezentowali mieszkańcom przedstawienie bożonarodzeniowe oraz zaprosili do wspólnego śpiewania kolęd. Z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa wręczyliśmy pamiątkowe choinki z życzeniami. Dzięki uprzejmości ks. Marka poznaliśmy historię parafii oraz mieliśmy także możliwość odwiedzenia cerkwi. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie oraz przygotowany dla nas słodki poczęstunek.

 

 

Fotoreportaż


3 grudnia 2015 roku w sali konferencyjnej  Centrum  Administracyjnego Gminy Czyże odbyło się spotkanie z dr Tomaszem Samojlikiem pracownikiem naukowym w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a zarazem pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci  (m.in. serii o  żubrze "Pompiku" i serii o "Ryjówce przeznaczenia"). Pan Samojlik błyskawicznie nawiązał kontakt z przybyłymi uczniami i w bardzo ciekawy sposób opowiadał o napisanych przez siebie książkach, przeplatając swe opowiadanie slajdami zawierającymi ilustracje jego książek oraz  czytając wybrane fragmenty.  Autor zdradzał dzieciom sekrety swojego warsztatu pisarza i rysownika, pokazując krok po kroku jak powstają kolejne postacie zapełniające karty jego książek.

Następnie  uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące twórczości i życia prywatnego pisarza. Najbardziej  interesowało ich miejsce pracy i zamieszkania oraz hobby autora. Pan Samojlik z satysfakcją i uśmiechem na twarzy chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Na zakończenie spotkania odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla uczniów szkoły podstawowej dotyczącego twórczości pisarza zorganizowanego przez miejscową bibliotekę szkolną z inicjatywy Pani Krystyny Nikołajuk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez GOK Bibliotekę Publiczną w Czyżach.

Autor od zebranych uczniów, nauczycieli i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury otrzymał gromkie brawa, kwiaty oraz album „Kuraszewo. Lata minione” i serdeczne podziękowania za spotkanie.

Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna w Czyżach i Zespół Szkół w Czyżach, a jego uczestnikami uczniowie miejscowej szkoły podstawowej.

 

 

Podziękowanie

 

Fotoreportaż


W dniu 28  października 2015 roku uczniowie klasy I i  III gimnazjum  Zespołu Szkół w Czyżach pod opieką pani Magdaleny Zabrockiej i pani Anny  Januszewskiej wzięli udział w akcji sprzątania grobów  na cmentarzu parafialnym w Czyżach.

Uczniowie naszej szkoły doskonale poradzili sobie z postawionym zadaniem, wszyscy pracowali z zaangażowaniem, usuwali liście z grobów i z terenu do nich przylegającego. Porządkowanie grobów przez młodzież to każdego roku taki symboliczny gest pamięci o tych którzy odeszli.

Magdalena Zabrocka

 

 

 


13 października 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w podzięce za trud włożony w ich edukację ułożyli wierszyki o każdym nauczycielu, nie zabrakło również tradycyjnych podziękowań. Dyrektor Mirosław Pietkiewicz wręczył nagrody dla nauczycieli, którzy według niego najbardziej angażowali się w pracę na rzecz szkoły.

 Wójt Gminy Czyże również gratulował nauczycielom i na ręce Pana Dyrektora przekazał kosz ze słodyczami jak również wręczył mu podziękowania oraz nagrodę za pracę jaką wkłada on w rozwój i bezpieczeństwo zarówno uczniów jak i całej szkoły.

 

 

Fotoreportaż


1 września 2015 r. na placu szkolnym Dyrektor Mirosław Pietkiewicz wraz w Wójtem Gminy Czyże Jerzym Wasilukiem dokonali oficjalnego otwarcia nowego roku szkolnego 2015/2016.

 

 

Fotoreportaż


DECYZJA


Na podstawie art. 55 pkt. 1 oraz art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami), po rozpatrzeniu wniosku z dnia 21.08.2015 r. Gminy Czyże o udzielenie pozwolenia na użytkowanie przebudowy i rozbudowy części budynku gospodarczego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na przedszkole, udzielam pozwolenia na użytkowanie przebudowy i rozbudowy części budynku gospodarczego jako przedszkola, zlokalizowanego na działce o nr geod. 485 położonej w Czyżach 64.
 Czytaj całość…

 

Doposażono oddział przedszkolny dla 3 i 4 latków. Zakup współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Koszt dofinansowania projektu „Przedszkole przyszłości” modernizacja oddziału przedszkolnego w Czyżach to kwota 87 150 zł.

 

 

Fotoreportaż


Zakończyły się prace polegające na rozbudowie i przebudowie części istniejącego budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania na przedszkole.

 

Zakres robót obejmuje:

-          roboty murowe;

-          wykonanie elewacji budynku wraz z ociepleniem ścian płytami z wełny mineralnej twardej;

-          wykonanie opaski z kostki brukowej;

-          wykonanie dachu i obróbek blacharskich;

-          wykonanie posadzek, ułożenie terakoty, glazury i wykładziny tekstylnej, malowanie ścian;

-          wykonanie instalacji elektrycznych i c. o. oraz wodno – kanalizacyjnej.

 

 

Fotoreportaż


26 czerwca 2015 r. na placu Zespołu Szkół w Czyżach odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/2015. W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście w tym Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk oraz Przewodnicząca Rady Gminy Czyże Krystyna Gawryluk. Tradycyjnie już w tym dniu pożegnano klasę III Gimnazjum, wręczono również mnóstwo nagród i dyplomów uczniom za ich osiągnięcia uzyskane w ciągu całego roku szkolnego 2014/2015.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!!!

 

 

Fotoreportaż


19 czerwca 2015 r. w Zespole Szkól w Czyżach miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III Gimnazjum. W uroczystości udział wzięli uczniowie klasy II i III Gimnazjum, rodzice, nauczyciele oraz Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk.

 

 

Fotoreportaż


Dnia 11 czerwca 2015 roku uczniowie klas I-III Gimnazjum w Czyżach pod opieką pani Magdy Zabrockiej, pani Krystyny Kojło oraz księdza Piotra Kamieńskiego uczestniczyli w pielgrzymce do klasztoru w Supraślu i w Zwierkach. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Ikon w Supraślu. Mieliśmy tutaj możliwość obejrzenia pięknych XVII- wiecznych ikon,  między  innymi  ikon ocalałych  podczas pożaru świątyni w Czyżach. Następnie zwiedziliśmy Klasztor Zwiastowania N.M.P w Supraślu. Pokłoniliśmy się Supraskiej Ikonie Matki Bożej  oraz odwiedziliśmy kryptę w której spoczywa ciało abp. Mirona. Ostatnim etapem naszej pielgrzymki była wizyta i modlitwa w Klasztorze Narodzenia N.M.P w Zwiekach przy relikwiach św. Gabriela Zabłudowskiego. W odwiedzanych klasztorach jako naszą ofiarę zostawiliśmy przyniesione przez uczniów produkty żywnościowe. Bardzo serdecznie Dziękuję wszystkim , którzy wsparli nas w naszej pielgrzymce!

katechetka-Magdalena Zabrocka

 

 

Fotoreportaż


W dniu 16 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Czyżach odbyły się warsztaty kulinarne w ramach projektu „Tradycje kulinarne mniejszości białoruskiej Podlasia- czyżowskie „pirohi” i nie tylko”. W ramach warsztatów dzieci lepiły pierogi oraz piekły ciasteczka. Projekt realizowany prze Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach przy wsparciu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

 

 

Fotoreportaż


15 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Czyżach odbył się „I konkurs piosenki radosnej”, w konkursie udział wzięły klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum. Zdecydowanym zwycięzcą okazała się klasa I gimnazjum z piosenką „My słowianie”.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 13.05.2015 roku w Oddziale przedszkolnym w Czyżach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego pt. ,, O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. W konkursie udział wzięło 17 uczestników.

Laureatami konkursu zostali:

 

        I miejsce – Krzysztof Pawłowski

        II miejsce- Maja Szpilko

        III miejsce – Wiktoria Oniszczuk

 

Wyróżnieni otrzymali:

       Gabriela Magruk

       Oliwia Jańczuk

       Anastazja Kamieńska

 

Do konkursu recytatorskiego przygotowała Barbara Jurczuk. Uczestników oceniała komisja w składzie Krystyna Nikołajuk, Mariola Podsiadlik, Joanna Białowieżec. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a sponsorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach.

Laureaci konkursu wezmą udział w eliminacjach powiatowych w dniu 26.05.2015 roku w Hajnowskim Domu Kultury

 

 

Fotoreportaż


Rozpoczęły się prace polegające na rozbudowie i przebudowie części istniejącego budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania na przedszkole. Koszt inwestycji 277 865,70 zł.

 

 

 

 


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy III gimnazjum pod opieką p. Magdy Zabrockiej ponownie odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki w Kożynie. Każdy z mieszkańców otrzymał świąteczną pocztówkę oraz własnoręcznie wykonane jajeczka.

 

 

 


Dnia 21 kwietnia 2015 roku uczniowie  klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią oraz innymi nauczycielami  uczestniczyli w „molebniu” w intencji pomyślnie zdanego egzaminu gimnazjalnego.

 

 

 


W dniu 25 lutego 2015r. w Zespole Szkół w Czyżach odbył się konkurs recytatorski ,,Ojczyste słowo”. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas I-VI. Po wysłuchaniu wierszy w języku białoruskim komisja w składzie :

 

pani Krystyna Nikołajuk – nauczyciel bibliotekarz i pani Elżbieta Tychoniuk – pedagog szkolny, przyznały miejsca i wyróżnienia następującym uczniom:

 

Klasy I-III

 

1.Aleksandra Maksymiuk – I miejsce

2.Patrycja Bołtromiuk – II miejsce

3.Wiktoria Plis – III miejsce

 

Wyróżnienia: Mateusz Chilimoniuk, Kinga Gierasimiuk, Agata Tomaszuk

 

Klasy IV-VI:

 

1.Martyna Białowieżec – I miejsce

2.Izabela Karczewska – I I miejsce

3.Julia Ochrymiuk – III miejsce

 

Wyróżnienia: Barbara Pawluczuk i Monika Kalinowska

 

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować  naszą szkołę na etapie rejonowym w Hajnówce. Fundatorem nagród wszystkim uczestnikom konkursu tak jak i w minionych latach był Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach.

 

   Walentyna Androsiuk

 –nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu.


W dniu 24 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół w Czyżach odbyła się choinka dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do tejże szkoły oraz dla ich młodszego rodzeństwa. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod okiem Pani Barbary Jurczuk przygotowały przedstawienie o zimie, starsze dzieci zaś tańczyły, recytowały i śpiewały piosenki. Po poczęstunku przygotowanym przez szkolę oraz rodziców odbyły tańce a na zakończenie odwiedził ich Mikołaj z workami pełnymi prezentów.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 15 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół w Czyżach odbyła się inscenizacja bożonarodzeniowa pt. „Betlejem to my sami”.

 

 

Fotoreportaż


Wydarzenia archiwalne 2014

Wydarzenia archiwalne 2013

Wydarzenia archiwalne

 

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże