STOP przemocy rówieśniczej

Gmina Czyże w ramach realizacji zadań wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2025, po raz drugi dołączyła do projektu „Otwórz się na pomoc”. Projekt Otwórz się na pomoc - przemoc to interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Film składa się z dwóch części i został opracowany we współpracy z Mają Pisarek – psycholog dziecięcą oraz terapeutką.

Pierwsza część  - dla dzieci i młodzieży:  to interaktywna gra w której 12 letnia Antosia  doznaje przemocy i od nas zależy jak sobie z tym poradzi. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie przemocy rówieśniczej. Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi przemocy rówieśniczej. Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. 

Druga część – „Prawdziwe historie”: to przeżycia rodziców, których dzieci doświadczyły aktów przemocy, zawierające krótkie wywiady z historiami i komentarzem psychologa.

Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja dzieci i młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi przemocy rówieśniczej.

Kliknij link: https://wspolczesna.pl/gmina-czyze-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re