W czwartkowe popołudnie 28 grudnia 2023 roku, świetlica wiejska w Czyżach stała się miejscem magicznego spotkania starszych i samotnych mieszkańców gminy. Zorganizowane spotkanie miało na celu nie tylko umilenie czasu tych, którzy samotność odczuwają szczególnie mocno w okresie świątecznym, ale także stworzenie okazji do wspólnego przeżycia radości i wzruszeń.

Zebranych gości przywitał Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk, który w szczególny sposób podkreślił istotę i głęboki sens organizowania wspólnych wigilijnych spotkań. Pan Wójt zwrócił uwagę na fakt, iż w spotkaniu uczestniczą, aż trzy pokolenia mieszkańców naszej Gminy co jest kolejnym pięknym przykładem tego, jak działania gminy łączą w swym działaniu mieszkańców.

Głównym punktem programu były tradycyjne jasełka, które przygotowali utalentowani uczniowie ze szkoły podstawowej w Czyżach pod czujnym okiem opiekunki Magdaleny Zabrockiej. Dzieci wzruszyły serca zgromadzonych nie tylko swoim zaangażowaniem, ale także głębokim przekazem świątecznej opowieści. Widzowie, zgromadzeni przy udekorowanych stołach wigilijnych, śledzili każdy ruch młodych aktorów, a emocje malowały się na ich twarzach.

Podczas uroczystości nie zabrakło również pięknych kolęd. Na scenie wystąpił zespół Czyżowianki, zespół uczennic ze szkoły podstawowej w Czyżach, których opiekunką jest pani Weronika Topolewska,  Zespół Czyżowianie oraz Grupa Wokalna z Morza. Przepiękny śpiew wypełnił przestrzeń świetlicy ciepłem i melodią, tworząc atmosferę wyjątkowego, świątecznego spotkania.

Gośćmi honorowymi wieczoru byli proboszczowie parafii prawosławnych;  ks. Leon Anchim wraz z wikariuszem ks. Leszkiem Suproniukiem z parafii w Czyżach oraz ks. Piotr Kamieński z parafii w Kuraszewie. Obecność duchownych dodatkowo podniosła rangę wydarzenia, nadając mu wymiar głęboko duchowy i religijny.

Spotkanie przebiegło w atmosferze rodzinnej serdeczności. Na stołach znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy, a wszyscy obecni dzielili się prosforą, życzeniami i uściskami. Mieszkańcy Gminy Czyże mieli okazję poczuć, że choćby na chwilę, są częścią wspólnoty, która troszczy się o ich dobrostan i niezapomniane chwile w świątecznym okresie.

Organizatorzy, wolontariusze oraz wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego spotkania z pewnością zabrali ze sobą do domu nie tylko smakowite wspomnienia, ale także ciepło ludzkich serc, które potrafią jednoczyć nawet w najbardziej samotnych chwilach.

Organizatorzy Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w szczególny sposób pragną podziękować za nieocenione wsparcie Sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować tak wspaniałe spotkanie.

A są nimi:

JOLANTA JAKONIUK Osówka

IZABELA REGINA KAMIEŃSKA Zbucz

ANDRZEJ ROMANIUK Stare Berezewo

MIKOŁAJ KRAŚKO Czyże

DOROTA CZYŻEWSKA Łuszcze

AQUA-SOFT SP. Z O.O. Białystok

BANK SPÓŁDZIELCZY W HAJNÓWCE

NADLEŚNICTWO HAJNÓWKA

FUNDACJA ARHELAN Bielsk Podlaski

JAN MISIEJUK Zakład Instalatorstwa Elektrycznego

WOKAS S.A.  Łosice

CENTRUM INFORMATYKI ZETO S.A.

ELEKTROWNIA HAJNÓWKA SP.Z O.O.

MONIKA KURZA Supraśl

PAULINA KORZUNOWICZ Lady

ANNA SAJEWSKA Klejniki

 

Galeria zdjęć