wstecz

 

 

Gospodarz Świetlicy - Katarzyna Filimoniuk

tel. 508 193 449

 

12 kwietnia br. w Domu Dziecka w Białowieży został rozstrzygnięty konkurs na „Pisankę Wielkanocną”. W konkursie tym wzięły udział dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Kuraszewie. W ty celu zostały zorganizowane warsztaty tematyczne, w czasie których pod opieką instruktora powstały cudowne, oryginalne pisanki. Miło zakomunikować, że prace powstałe w Świetlicy Wiejskiej w Kuraszewie zajęły I miejsce. To wyróżnienie odebrała osobiście  uczestnicząca w uroczystości delegacja z Kuraszewa, w skład której wchodzili również młodzi uczestnicy warsztatów. Gratulujemy tak sympatycznego wyróżnienia.

 

 

 

 

 

Pieczenie busłowych łap i tradycyjnego Piroha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzielnicowy Gminy Czyże Pan Andrzej Grygoruk oraz Dzielnicowy Rejonu 2 W Hajnówce Pan Jan Siebiesiuk odwiedzili w dniu 05.04.2019 roku członkinie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kuraszewie w ramach akcji edukacyjno – informacyjnej. Uczestniczący w spotkaniu najmłodsi mieli również okazję porozmawiać z obecnymi na spotkaniu funkcjonariuszami policji.

 

 

 

 

 

 

 

24 marca br. w świetlicy wiejskiej w Kuraszewie odbyły się warsztaty poświęcone zdobieniu jajek Wielkanocnych. Uczestnikami warsztatów, które prowadziła Pani Dorota Ginszt z Hajnówki, były Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kuraszewie.

 

 

 

 

 

 

 

8 marca br. W Świetlicy Wiejskiej w Kuraszewie odbyło się spotkanie inaugurujące oficjalne rozpoczęcie działalności nowopowstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Kuraszewie. Oficjalnie Koło KGW przyjęło nazwę „Kuraszanki”. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Czyże – Jerzy Wasiluk i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach – Jerzy Jakimiuk, a z uwagi, że spotkanie odbywało się w Dniu Kobiet zaproszeni goście złożyli okolicznościowe życzenia, życzyli powodzenia i wytrwałości w działaniach na rzecz aktywizacji i integracji społecznej mieszkańców oraz wręczyli symboliczne kwiatki. Jest to pierwsze Koło KGW na terenie Gminy Czyże, obecnie liczy 24 członków i ma wiele pomysłów na ożywienie aktywności lokalnej społeczności i integracji międzypokoleniowej. 

 

 

 

 

 

 

8 lutego 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Kuraszewie odbyły się kolejne warsztaty zajęciowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Tym razem były to warsztaty z użyciem masy solnej. Były robione serca oraz oryginalne kartki walentynkowe.

Kolejne zajęcia warsztatowe w Świetlicy Wiejskiej w Kuraszewie. Tym razem warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży szkolnej – wypieki pierników.

Z dniem 27 grudnia 2018 roku w miejscowości Kuraszewo rozpoczęło działalność nowoutworzone Koło Gospodyń Wiejskich. Jest to nawiązanie do bogatych tradycji społecznej aktywności mieszkańców ( a w szczególności mieszkanek ) tej miejscowości. Aktualnie do obecnego KGW należy 21 Pań…, ale mile widziani w szeregach obecnego KGW jsą również Panowie !!!

 

W dniu 14 stycznia 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Kuraszewie odbył się zorganizowany przez Parafię Prawosławną w Kuraszewie „Kaladnyj Wieczar”, w którym uczestniczyli mieszkańcy wsi Kuraszewo, Wólka, Wieżanka, Podwieżanka, Maksymowszczyzna i Kojły.

 

 

 

 

 

 

 

30 listopada 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Kuraszewie w ramach kontynuacji zajęć warsztatowych odbyło się spotkanie  z Panią st. asp. Barbara Sawienia-  Dzielnicową Rejonu Nr 4 Miasta Hajnówka. Spotkanie posłużyło przybliżeniu uczestnikom spotkania specyfiki codziennej pracy policjanta oraz zachowania przez uczniów ogólnych zasad bezpieczeństwa i bezpiecznej drogi do szkoły.

 

 

 

 

 

 

13 października 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Kuraszewie odbyły się kolejne zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Tym razem tematyką zajęć było malowanie i ozdabianie świec.

 

 

 

 

 

 

6 października 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Kuraszewie odbyły się warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży ph. „Malowana dynia”. Była to zarazem inauguracja cyklu różnorodnych zajęć skierowanych dla dzieci i młodzieży jaką w swojej ofercie zaproponowała świetlica wiejska w Kuraszewie pod przewodnictwem gospodyni świetlicy Pani Katarzyny Filimoniuk, przy aktywnym wsparciu rodziców i opiekunów. Warsztaty zakończyły się wspólnym ogniskiem. Życzymy powodzenia w realizacji zaplanowanych działań.

 

 

Fotoreportaż

 

Do świetlicy wiejskiej w Kuraszewie zakupiono nową kuchenkę gazową.

 

 

 

 

W świetlicy wiejskiej w Kuraszewie wykonano zadaszenie nad schodami i tarasem. Koszt inwestycji 14 700 zł.

 

 

W świetlicy wiejskiej w Kuraszewie wstawione nowe przesuwne drzwi, koszt 1200 zł.

 

                       

 

 

 

Przy świetlicy wiejskiej w Kuraszewie zostało wykonane nowe ogrodzenie.

 

 

 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach zakupił do Świetlicy Wiejskiej w Kuraszewie stół tenisowy wraz z dodatkowym osprzętem. Koszt zakupu ( po uwzględnieniu pakietu promocyjnego ) - to kwota 644,00 zł.

 

 

 

 

Gmina Czyże ze środków własnych w wysokości 31 478,96 zł przeprowadziła gruntowny remont pomieszczeń, które dotychczas były wynajmowane na potrzeby sklepu spożywczo-przemysłowego. Nowe pomieszczenia będą służyły mieszkańcom sołectwa do celów rekreacyjnych. Do Świetlicy Wiejskiej w Kuraszewie zakupiono szafę oraz zamontowano półki.

 

 

 

W Świetlicy Wiejskiej w Kuraszewie wstawiono nowe drzwi do kuchni. Koszt 2 700 zł.

 

 

Ze środków pozyskanych przez Radę Sołecką wsi Kuraszewo zakupiono do Świetlicy Wiejskiej rolety okienne sztuk 9. Koszt zakupu 850 zł.

 

Zamontowano stojak na rowery.

Doposażono świetlicę w wieszaki i lustro łazienkowe.

Wykonanie elewacji budynku wraz z ociepleniem ścian i fundamentów płytami styropianowymi,
Wykonanie obróbek blacharskich oraz opaski z kostki betonowej wokół budynku,
Wykonanie posadzek,
Ułożenie terakoty,
Malowanie ścian,
Wykonanie tynku strukturalnego,
Malowanie dachu.

Zakupiono nowe firanki

Wyremontowano podest przy klubie

 

Remont kuchni

Remont wewnętrznej instalacji wodociągowej

Wymiana orynnowania

Remont łazienki

 

Wykonanie tynków wewnętrznych, zabezpieczenie podłóg i zainstalowanie lamp oświetleniowych

Ułożenie kostki brukowej przed budynkiem Klubu

Wymiana drzwi i stolarki okiennej