www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Zespół Szkół w Czyżach

17-207 Czyże 64,  tel. (85)6813514, (85)6813586,

http://zsczyze.internetdsl.pl/W dniu 19 grudnia 2013 r. w świetlicy Zespołu Szkół w Czyżach odbyły się Mikołajki. Tego dnia dzieci dla Mikołaja przygotowały specjalny występ a Mikołaj wręczył wszystkim grzecznym dzieciom  prezenty. Sponsorami spotkania byli  Wójt Gminy Czyże oraz Spółdzielnia Uczniowska "Kramik"

 

 


Zakupiono nowe wyposażenie do kuchni Zespołu Szkół w Czyżach ze środków finansowych programu
rządowego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" w wysokości 2 000 zł.

 


13 grudnia 2013 r. w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbyły się „Szkolne wjaczorki”. Zaproszeni dziadkowie opowiadali jak kiedyś wyglądały tzw. „weczórki” i co robiono podczas tych spotkań. Były również gry i zabawy a rywalizację wygrała klasa VI. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek. Sponsorem „Szkolnych wjaczorków” był Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach.

 

 


6 grudnia jak tradycja karze Święty Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i obdarowuje je podarkami. Tego dnia nie mogło Go zabraknąć również w przedszkolu w Czyżach. Były gry, zabawy i oczywiście długo wyczekiwane upominki.

 

 


W dniach 27 – 29 września 2013 r. harcerze z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „ Leśni ” im. Andrzeja i Olgi Małkowskich wzięli udział w II Biwaku Drużyn Harcerskich Hufca ZHP Bielsk Podlaski w Doktorcach. W biwaku ogółem wzięło udział ok. 200 harcerzy z terenu hufca, który swym zasięgiem obejmuje powiaty: hajnowski, bielski i siemiatycki. Celem biwaku była integracja środowisk harcerskich oraz rozpoczęcie roku harcerskiego, który w terminologii harcerskiej nazywamy „harcerskim startem ”. Harcerze do bazy hufca, która znajduje się w Doktorcach tuż nad brzegiem rzeki Narew zaczęli przybywać w piątek wieczorem. Po apelu inauguracyjnym rozpoczynającym biwak odbyło się ognisko harcerskie na którym poszczególne drużyny zaprezentowały swój dotychczasowy dorobek. Dzień następny był pełen wrażeń. Rozpoczął się apelem porannym. Przed południem harcerze wzięli udział w popularnej grze 50 – ka, zaś po południu odbył się harcerski bieg patrolowy. Wieczorem było sprawowane nabożeństwo katolickie, zaś dnia następnego ks. hm Marek Jakimiuk odprawił nabożeństwo prawosławne. Biwak zakończył się w godzinach popołudniowych w niedzielę. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi powrócili do swoich domów w oczekiwaniu na następną tak potrzebną imprezę harcerską, która jest okazją do wzbogacenia swojej wiedzy harcerskiej oraz zawiązania nowych przyjaźni.

 

 


Nowy wygląd Centrum Kształcenia w Czyżach

 

 


W dniu 16 października 2013 r. w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbyły się obchody związane z Dniem Nauczyciela. Jak co roku składano nauczycielom podziękowania, wręczano kwiaty i nagrody, a uczniowie specjalnie dla nauczycieli przygotowali kilka ciekawych i śmiesznych skeczy.

 

 


Zakończyła się modernizacja szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół w Czyżach. Inwestycja
współfinansowana w ramach Rządowego programu "Radosna Szkoła".

 

 


Zakończył się remont elewacji ściany frontowej budynku Zespołu Szkół w Czyżach. Koszt inwestycji w kwocie 25 409,98 zł w całości pochodzi ze środków budżetu gminy.

 


W dniu 2 września 2013 r. na placu szkolnym dyrektor Mirosław Pietkiewicz po krótkim wstępie oficjalne otworzył rok szkolny 2013/2014.

 

 


Zakończył się remont korytarza szkolnego i towarzyszących pomieszczeń wraz z łazienkami.

 


Rozpoczęła się modernizacja szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół w Czyżach. Inwestycja współfinansowana w ramach Rządowego programu "Radosna Szkoła".

 


W miejscowości Czyże zakończyła się przebudowa przepustów i zatoki postojowej wraz z podjazdami i chodnikiem. Inwestycja realizowana ze środków budżetu gminy, całkowity koszt 83 409,95 zł brutto.

 


W Zespole Szkół w Czyżach trwa remont dolnego korytarza i kilku pomieszczeń na parterze budynku.

 


28 czerwca 2013 r. na placu w Zespole Szkół w Czyżach miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2012/2013. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście w tym również Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk. Tradycyjnie już w tym dniu pożegnano klasę III Gimnazjum jak również wręczono mnóstwo nagród i dyplomów uczniom za ich osiągnięcia uzyskane w ciągu całego roku szkolnego 2012/2013.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!!!

 

 


W Zespole Szkół w Czyżach w dniu 21.06.2013 r. została uruchomiona kotłownia olejowa, która będzie ogrzewała budynek szkolny. Koszt zadania w wysokości 94 010,09 zł, w całości pochodzi z budżetu Gminy.

 

 


22 czerwca 2013 r. na placu szkolnym Zespołu Szkół w Czyżach odbył się „Piknik Rodziny”. W czasie trwania pikniku nie brakowało atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Rozegrany został mecz uczniowie kontra ojcowie. Wynik meczu jest nieważny, ale w tym roku górą byli ojcowie. W trakcie pikniku wręczone zostały również medale za zasługi dla pożarnictwa, a otrzymali je:

- Krystyna Kojło,

- Barbara Jurczuk,

- Mariola Podsiadlik,

- Mirosław Pietkiewicz.

 

 

Fotoreportaż


Dnia 12.06.2013 r. w Zespole Szkół w Czyżach odbyła się impreza podsumowująca kampanię społeczną prowadzoną przez Gazetę Współczesną i Kurier Poranny pod hasłem „Czytam, więc wiem”. Impreza miała na celu podsumowanie działań akcji, oraz wspólną zabawę uczestników. W czasie zajęcia odbyły się różne konkursy dotyczące znajomości bajek, kalambury, zabawy ruchowe oraz nauka piosenki p.t. ”Mól książkowy”. Na zakończenie inscenizacja wiersza J.Tuwima „Rzepka” w interpretacji Dyrektora Mirosława Pietkiewicza.

 W ramach realizacji kampanii odbyło się 9 spotkań, w czasie których dzieci ze świetlicy szkolnej i przedszkola wspólnie bawiły się, poznawały nowe bajeczki oraz ich twórców. Akcja miała na celu rozbudzenie w dzieciach pasji czytania, zachęcenie do jak najczęstszego sięgania po książkę.

 

 

Fotoreportaż


17 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Czyżach zostały rozdane nagrody z konkursów strażackich, w których udział brali uczniowie z tej szkoły. W XXXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom” nagrodzono następujące osoby:

Szkoła podstawowa

- Anna Zabrocka,

- Małgorzata Michaluk,

- Olga Michaluk,

- Natalia Sielewiesiuk,

Gimnazjum

- Krystian Gierasimiuk,

- Łukasz Andrejuk,

- Mateusz Gawryluk,

- Damian Ignatiuk,

- Adam Ochryciuk,

- Daniel Ostapczuk

W konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu powiatowym nagrodzono następujące osoby:

I grupa wiekowa: I miejsce Michał Dmitruk (opiekunka Barbara Jurczuk)

IV grupa wiekowa: II miejsce Karolina Karczewska (opiekunka Mariola Podsiadlik)

 

 

Fotoreportaż


Instalacja nowej kotłowni w Zespole Szkół w Czyżach

 


Zakupiono nowe szafki do Zespołu Szkół w Czyżach. Koszt zakupu szafek 11 480 zł.

 


Spotkanie z Pippi

 

W dn. 27.03.2013 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji czytelniczej „Czytam, więc wiem”, które tym razem miało miejsce w bibliotece szkolnej. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z jedną z bohaterek książek Astrid Lindgren Pippi zwanej również Fizią Pończoszanką. Tym razem do czytania fragmentu książki zaprosiliśmy Panią Elżbietę Tychoniuk. Po wysłuchaniu utworu dzieci w towarzystwie głównej bohaterki Pippi udały się do sali gimnastycznej, gdzie wspólnie z nią bawiły się, następnie wykonały plakaty ilustrujące główne postacie występujące w opowiadaniu. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Na zakończenie bibliotekarka Krystyna Nikołajuk zaprosiła wszystkie dzieci do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek o przygodach tej bohaterki.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 20 marca 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół w Czyżach brali udział w Konkursie Recytatorskim „Ojczyste słowo”. W konkursie na szczeblu rejonowym udział wzięło 20 uczniów z Zespołu Szkół w Czyżach. Konkurs odbył się w Hajnowskim Domu Kultury, w którym to udział wzięło ok. 160 uczniów z powiatu hajnowskiego. Z pośród naszych uczniów najlepiej wypadli:

1. Martyna Białowieżec – I miejsce

2. Izabela Karczewska - II miejsce

3. Julia Ochrymiuk – wyróżnienie

4. Justyna Bowtruczuk

         Na etap centralny, który odbędzie się 10 kwietnia 2013 r. w Bielsku Podlaskim pojadą Martyna Białowieżec i Izabela Karczewska.


Dnia 15.01.2013r. odbyło się w ZS w Czyżach zainicjowane przez Panią  Krystynę Kojło / świetlica/ kolejne spotkanie w ramach akcji „Czytam, więc wiem”. Tym razem dzieci gościły w przedszkolu. Wraz z nimi przybyły Panie: Krystyna Kojło, Krystyna Nikołajuk /biblioteka szkolna/ Joanna Białowieżec /GOK- biblioteka/ i Pan Dyrektor Mirosław Pietkiewicz. Dzieci zawitały do „Krainy Królowej Śniegu”. W zimowej scenerii w magicznym świecie bajek wysłuchały inscenizacji „Królowa Śniegu” wg Hansa Christiana Andersena przygotowanej przez Panią Mariolę Podsiadlik / świetlica/     z udziałem uczniów kl. I gimnazjum: narrator – Mariola Podsiadlik, Gerda – Joanna Adrejuk, Kaj – Mateusz Gawryluk,  babcia staruszka- Magda Topolewska, wrona – Krystian Gierasimiuk, ksieżniczka – Ewelina Trofimiuk, książe – Łukasz Andrejuk,  mała rozbójniczka – Justyna Bowtruczuk.  Zachęcając do czytania w szkole i w domowym zaciszu Pani M.Podsiadlik pokazała dzieciom do obejrzenia wiele wydań cudownych i wzruszających baśni napisanych przez H.CH.Andersena. Dzieci mogły również wykazać się znajomością piosenek o tematyce zimowej. W wesołym rytmie przystąpiły do wykonania prac plastycznych/ kartki dużego formatu/ techniką kolażu.  W grupach miały do opracowania cztery tematy:

 

1.    Królowa Śniegu

2.    Zimowy obrazek

3.    Pałac Królowej Śniegu

4.    Śniegowy bałwanek

 

Dzieci mając ogromne umiejętności artystyczne, fantazję i wyobraźnię „wyczarowały” piękne        i pomysłowe prace. Po prezentacji swoich dzieł dzieci otrzymały w nagrodę cukierki z „Krainy Lodu”.

 

Do zobaczenia Pani Zimo, do zobaczenia dzieci, do następnego spotkania!!!

Mariola Podsiadlik

 

 

Fotoreportaż


17 stycznia 2013 r. w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z choinką szkolną. Dzieci z oddziału przedszkolnego i dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Czyżach przygotowały dla swych dziadków piękne wiersze w podziękowaniu za ich trud włożony w opiekę na nimi. Na zakończenie dzieci odwiedził Mikołaj z wielkim workiem prezentów.

Fotoreportaż


Wydarzenia archiwalne

 

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże