www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Zespół Szkół w Czyżach

17-207 Czyże 64,  tel. (85)6813514, (85)6813586,

http://zsczyze.edupage.org/


 


W dniu 19 grudnia 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie imieninowe św.  Mikołaja. Dzieci by uczcić jego imieniny śpiewały i recytowały wiersze o on by odwdzięczyć się dzieciom za niespodziankę wręczył wszystkim słodkie upominki. Dodatkową niespodzianką były prezenty dla oddziałów przedszkolnych i świetliczaków. Na zakończenie dzieci zjadły słodki poczęstunek.

 

 

Fotoreportaż


Mufinki dla Gabrysi

 

Pod takim hasłem uczniowie klas I-III naszej szkoły przeprowadzili 5 grudnia akcję na rzecz chorej na neuroblastomę, nowotwór złośliwy układu nerwowego 8-letniej Gabrysi Chojeckiej, dziewczynki z Orzeżyna w gminie Błaszki (powiat sieradzki). Ostatnią jej szansą na wyzdrowienie jest leczenie przeciwciałami ANTY-GD2, które być może uratuje jej życie. Koszt tego leczenia wynosi 500 000 zł. Jest to bardzo duża kwota, którą trzeba zebrać do 8 grudnia - wówczas zacznie się leczenie Gabrysi. Włączyliśmy się do akcji. Uczniowie klas młodszych przygotowali w domu z rodzicami przepyszne mufinki. Na przerwach lekcyjnych dzieci sprzedawały ciasteczka wszystkim chętnym. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Odbiła się szerokim echem. Uczniowie i wszyscy pracownicy naszej szkoły ofiarnie wsparli akcję. Do puszki trafiały naprawdę duże kwoty. Do pomocy Gabrysi włączyli się też wszyscy pracownicy Gminy Czyże. Wójt Jerzy Wasiluk serdecznie przyjął delegację dzieci i osobiście oprowadził wolontariuszy po urzędzie, pomagając dzieciom w przeprowadzeniu akcji. I teraz najważniejsze. Zebraliśmy 906 zł 80 groszy. To ogromny sukces!!! Kwotę w całości przekazaliśmy na konto Fundacji Krwinka, pod opieką której znajduje się Gabrysia.
Wszystkim, którzy włączyli się do akcji składamy serdeczne podziękowania. To wspaniałe, że są wokół nas ludzie, którzy mają wielkie serce i są wrażliwi na los innych.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 16 listopada 2017 w Szkole Podstawowej w Czyżach miało miejsce niezwykłe ważne wydarzenie – ślubowanie klasy pierwszej. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści długo się przygotowywali by wszystkim udowodnić, że są już prawdziwymi uczniami. Po występie artystycznym przyszedł czas na uroczyste ślubowanie i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez dyrektora szkoły Pana Mirosława Pietkiewicza. Po raz pierwszy w uroczystości udział wziął również Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej w Czyżach życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

 

 

Fotoreportaż


13 października 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Czyżach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Dyrektor Mirosław Pietkiewicz wręczył nagrody nauczycielom, którzy według niego najbardziej angażowali się w pracę na rzecz szkoły i uczniów. Wójt Gminy Czyże również składał życzenia nauczycielom i na ręce Pana Dyrektora przekazał kosz upominkowy. Życzenia i gratulacje składała również w imieniu Rady Gminy Czyże i własnym Wiceprzewodnicząca Pani Jolanta Jakoniuk.

 

 

Fotoreportaż


4 września 2017 r. Dyrektor Mirosław Pietkiewicz wraz w Wójtem Gminy Czyże Jerzym Wasilukiem dokonali oficjalnego otwarcia nowego roku szkolnego 2017/2018. Pomimo pochmurnej i deszczowej pogody uczniowie z uśmiechem na twarzy przekraczali próg szkoły i po oficjalnym otarciu roku szkolnego 2017/2018 rozeszli się do swoich klas.

 

 

 

 

 

 


Zakończyła się przebudowa placu szkolnego w Zespole Szkół w Czyżach - etap II. Prace polegały na utwardzeniu placu poprzez ułożenie kostki brukowej oraz docieplenie fundamentów budynku od strony północnej. Koszt inwestycji w wysokości 65 867,82 zł w całości pochodzi z budżetu gminy.

 

 

 


Rozpoczęła się przebudowa placu szkolnego w Zespole Szkół w Czyżach - etap II. Prace będą polegały na utwardzeniu placu poprzez ułożenie kostki brukowej oraz docieplenie fundamentów budynku od strony północnej.

 

 


Na placu szkolnym przy oddziale przedszkolnym dla 3 i 4 latków postawiono nowe ogrodzenie.

 


23 czerwca 2017 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czyżach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście w tym Przewodnicząca Rady Gminy Czyże Krystyna Gawryluk, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czyżach Anna Stankowska oraz Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk.

Jak każdego roku na początku pożegnano klasę III Gimnazjum, następnie wręczono całe mnóstwo nagród i dyplomów uczniom za ich osiągnięcia uzyskane w ciągu całego roku szkolnego 2016/2017.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!!!

 

 

Fotoreportaż


Gmina Czyże pozyskała dotację od Wojewody Podlaskiego w wysokości 4 000 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016- 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Wkład własny gminy w projekcie wyniósł 1 000 zł.
Lista szkół dla których pozyskano środki:
- Szkoła Podstawowa w Czyżach,
- Publiczne Gimnazjum w Czyżach.


Zakończył się Projekt Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. W ramach, projektu dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej uczęszczały na zajęcia nauki pływania w Parku Wodnym w Hajnówce. Projekt współfinansowany był ze środków Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku w ramach programu Zajęcia Sportowe dla Uczniów w roku 2017.

 

                       

 

 

 

                       


Od marca w Zespole Szkół w Czyżach ruszył Projekt Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. W ramach, projektu dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej uczęszczają na zajęcia nauki pływania w Parku Wodnym w Hajnówce. Projekt współfinansowany ze środków Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku w ramach programu Zajęcia Sportowe dla Uczniów w roku 2017.

 

 

                      

 

 


W dniu 14 lutego 2017 r. w Zespole Szkół w Czyżach odbył się koncert Wiesława Błażkiewicza, który opowiadał o przemocy i agresji wśród młodzieży, cyber przemocy, uzależnieniu od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Jako alternatywę proponuje on młodzieży zaangażowanie się w różnego rodzaju grupy wolontariatu pokazując, że również tam można odnaleźć miejsce na godny i radosny rozwój.

 

 

 

 

 

 


Dnia 2 stycznia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Czyżach pod opieką ks. Eliasza Suproniuka i pani Magdaleny Zabrockiej po raz kolejny odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki w Trześciance. Zaprezentowali mieszkańcom obrzęd wigilijny oraz zaprosili do wspólnego kolędowania. Z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa złożyli świąteczne życzenia oraz podarowali produkty żywnościowe przyniesione przez uczniów. Jak co roku pracownicy domu przygotowali dla młodzieży coś słodkiego.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

Magdalena Zabrocka

 

 

Fotoreportaż


W dniu 3 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół w Czyżach odbyła się inscenizacja bożonarodzeniowa, w której uczniowie pokazali jak wyglądały kiedyś obrzędy związane z Bożym Narodzeniem. Na spotkanie przybyli Proboszcz Parafii Prawosławnej w Czyżach ks. Jerzy Kulik oraz Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk. Jasełka przygotowali nauczyciele religii Zespołu Szkół w Czyżach ks. Eliasz Suproniuk oraz Magdalena Zabrocka.

 

 

Fotoreportaż


Wydarzenia archiwalne 2016

Wydarzenia archiwalne 2015

Wydarzenia archiwalne 2014

Wydarzenia archiwalne 2013

Wydarzenia archiwalne

 

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże