www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty | Ogłoszenia i komunikaty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Informacja w sprawie zasad przemieszczania świń w związku występowaniem na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń (ASF) Czytaj całość…


WICEWOJEWODA PODLASKI
15-213 Białystok, ul. Mickiewicza 3


Uprzejmie informuję, że w dniu 26 sierpnia 2016 r. o godz. 13:00 w Sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się spotkanie rolników zajmujących się chowem i hodowlą trzody chlewnej z Panem Krzysztofem Jurgielem - Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu udział wezmą również Pan Jacek Bogucki- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Pan Włodzimierz Skorupski- Główny Lekarz Weterynarii. Wobec powyższego serdecznie proszę o powiadomienie i zaproszenie do udziału rolników w spotkaniu z Panami Ministrami.


WICEWOJEWODA PODLASKI
Jan Zabielski


Otrzymują:
1. Urzędy Gminy w województwie podlaskim,
2. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie,
3. Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego ,
4. Podlaska Izba Rolnicza w Porosłach,
5. Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Białymstoku.


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Hajnówce przypomina o obowiązku zgłaszania każdego znalezionego martwego dzika do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Hajnówce (teł. 85 682 25 96 w godz. 730 - 1530 w dni powszednie) lub do dyżurnego Komendy Policji w Hajnówce (tel. 85 831 04 00) lub dyżurnego Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Hajnówce (tel. 85 682 95 91).

W przypadku padnięcia świń w gospodarstwie należy zgłosić w/w informację do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Hajnówce (tel. 85 682 25 96 w godz. 730 - 1530 w dni powszednie) lub najbliższego lekarza weterynarii prywatnej praktyki.


Zasady bezpiecznej pracy przy obsłudze pilarki tarczowej


Procedura szacowania szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody wyrządzone przez dziki  w uprawach i płodach rolnych  na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 8 marca 2010 r. w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych (Dz. U. Nr 45, poz. 272) Czytaj całość…


ROLNIKU !!!

Zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem tj. art. 61 i 63 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2010 r. nr 136 poz. 914 z późn. zm.), producenci produkcji pierwotnej oraz producenci sprzedający żywność w ramach dostaw bezpośrednich (a więc w zasadzie wszyscy rolnicy) powinni powiadomić właściwy organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o prowadzonej działalności, składając stosowny wniosek o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli. Czytaj całość…


Główny Inspektor Sanitarny i Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

OSTRZEGAJĄ przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie użytkowników alkoholu o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła Czytaj całość…


Starostwo Powiatowe w Hajnówce informuje mieszkańców i turystów, jeśli chcesz otrzymywać wiadomości na swój telefon komórkowy o …  Czytaj całość…Obowiązek posiadania w gospodarstwie dokumentacji potwierdzającej leczenie zwierząt. Czytaj całość…


Zakaz stosowania mączek mięsno - kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich nie został zniesiony i nie przewiduje się jego odwołania. Czytaj całość…


Szanowni Państwo

 

    Życie ludzkie jest najcenniejszym dobrem. Każdy z Nas ma ogromny wpływ na dbanie o jego właściwe spożytkowanie. Wsiadając do pojazdu lub ruszając w drogę pieszo nie zastanawiamy się nad tym, że to, co najcenniejsze możemy szybko stracić. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że na planowanej trasie, może spotkać nas nieszczęście.

    Działania profilaktyczne oraz inne ukierunkowane na bezwzględną reakcję  na popełniane naruszenia prawa podejmowane przez podlaską Policję na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego a poprzez to dążenie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych, nie wystarczają.  Liczba 140 ofiar śmiertelnych to nie statystyka, to tragedia 140 rodzin, to liczba, która niestety wciąż się utrzymuje.

   Każda z tych ofiar to Twój bliski, kolega, sąsiad, to osoba, która miała plany, miała kłopoty dnia codziennego. To osoba taka jak MY!

   Wypadek – to utrata życia, to kalectwo, to wielkie cierpienie. Dopiera po wypadku pojawiają się pytania. DLACZEGO!?: jechałem/am za szybko, wyprzedzałem/am na zakręcie, piłem/am alkohol i jechałem/am, przebiegałem/em przez jezdnię, czy zlekceważyłem/am czerwone światło.

   Aby uniknąć odpowiedzi na te pytania, nie bądź biernym uczestnikiem ruchu. Bez znaczenia czy jesteś pasażerem, właścicielem pojazdu czy szefem firmy. Zwróć uwagę kierowcy na jego niebezpieczny styl jazdy.

   Nie pozostawiajmy tego problemu tylko służbom powołanym do dbania o twoje bezpieczeństwo. Poruszając to zagadnienie w kręgu rodziny, znajomych czy współpracowników możemy przyczynić się do uratowania chociażby jednego życia, które dla nas jest tak cenne.

    STWÓRZMY „MODĘ NA BEZPIECZNĄ JAZDĘ”, „BADŹMY WIDOCZNI NA DRODZE”, „TRAKTUJMY INNYCH TAK JAK SAMI CHCIELIBYŚMY BYĆ TRAKTOWANI”, „JECHAĆ SZYBKO TO NIE SZTUKA, SZTUKĄ JEST DOJECHAĆ”.

 

     Bądźmy wszyscy na drodze rozsądnymi i przewidującymi jej użytkownikami. 

 

Komendant Powiatowy Policji

w Hajnówce


Oferty sprzedaży nieruchomości w gminie Czyże Czytaj całość…

Komunikat w sprawie obowiązkowego badania sprawności technicznej opryskiwaczy Czytaj całość…


Dotacje NFOŚiGW do domów energooszczędnych

 

Informacja na temat dotacji do domów energooszczędnych udzielanych przez NFOŚiGW.  Dotacje są skierowane dla wszystkich chcących zakupić dom jednorodzinny lub mieszkanie w domu wielorodzinnym. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w linku poniżej:

 http://www.pompyciepla.com/dotacje-do-zakupu-domow-energooszczednych.html


Warto z nich skorzystać i nauczyć się ratować życie. Pierwsza pomoc w przypadku zadławienia, pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca i numery alarmowe w Polsce   Czytaj całość…Ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii.  Czytaj całość…


Od dnia 1 czerwca 2012 r. na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Czyże (www.ugczyze.pl) zostaje uruchomiony link „Ogłoszenia mieszkańców”. Przyjmujemy wszystkie ogłoszenia mieszkańców i zamieszczamy je nieodpłatnie. Ogłoszenia należy przesłać na adres ogloszenia@ugczyze.pl bądź złożyć osobiście w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Czyże pokój nr 14 w godzinach pracy urzędu.

 

 Wójt Gminy Czyże

      Jerzy Wasiluk


 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże