www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Biblioteka

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH

Bibliotekarz-asystent

Joanna Białowieżec

tel. (85)6813531

e-mail: biblioteka.czyze@wp.pl


Gminny Ośrodek Kultury - Biblioteka Publiczna  w Czyżach jest Beneficjentem Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Publicznych”

 Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2017 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2016 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2015 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2014 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2013 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2012 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2011 r.


Godziny otwarcia

Wtorek           12 00 - 20 00

Środa               8 00 - 16 00

Czwartek        12 00 - 20 00

Piątek             12 00 - 20 00

 

PUNKT BIBLIOTECZNY W KLEJNIKACH

Punkt Biblioteczny w Klejnikach zmienia adres. Od 4 czerwca 2018 r. mieścić się będzie w świetlicy wiejskiej w Klejnikach i otwarty będzie w każdy poniedziałek od godz. 9.00 do 17.00. 

 

 

 

 

KAWIARENKA INTERNETOWA W CZYŻACH CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


W dniu 29.11.2018 roku Biblioteka Publiczna w Czyżach zaprosiła dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Czyżach na spotkanie z artystami teatru Edu-Artis z Krakowa. Spektakl pt. ,,BAJKOWY ŚWIAT MOJEGO MISIA” zorganizowany został z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Artyści z teatru Edu- Artis zabrali dzieci do świata bajek, w którym wszystko się pomieszało. Kopciuszek nosił czerwony kapturek, a Jaś nie miał siostry. Głównym bohaterem był oczywiście Miś, który w lesie znalazł pantofelek Kopciuszka oraz obchodził swoje urodziny. Dzieci wzięły udział w odczarowywaniu bajki. Było radośnie i gwarno, widzowie żywiołowo uczestniczyli w inscenizacji śpiewając i tańcząc. Przedstawienie miało na celu zachęcenie dzieci do czytania oraz pokazania jak ciekawie można spędzić czas z książką.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 09.05.2018 r. w ramach programu ,,Tydzień Bibliotek” zorganizowane  zostały eliminacje gminne  Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków ,,O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”.

Celem konkursu jest szerzenie kultury języka i piękna polskiego słowa oraz budzenie wrodzonego talentu dziecka do kreowania własnego świata poprzez słowo mówione.

Uczestnikami konkursu były dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Czyżach. Udział wzięło 10 uczestników.

Laureatami konkursu zostali:

 I miejsce- Olga Anna Sawicka , wiersz J. Brzechwy pt. ,,Kłamczucha”.

 II miejsce-Anna Bilkiewicz, wiersz J. Tuwima pt. ,,Zosia Samosia”.

III miejsce-Karina Wąż, wiersz J. Brzechwy pt.,,Samochwała”.

Wyróżnienia uzyskali:

Magdalena Kuprianowicz, wiersz J. Brzechwy pt. ,,Samochwała”.

Ignacy Bożydar Wiśniewski, wiersz pt. ,,Stefek Burczymucha”

Marcin Małaszkiewicz , wiersz J. Tuwima ,,Okulary”.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundowała Biblioteka Publiczna w Czyżach.

Laureaci I i II miejsca wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23.05.2018 r. w Hajnowskim Domu Kultury.

 

 

 

 

 

 


W dniu 21.03.2018 roku Biblioteka Publiczna w Czyżach zorganizowała wyjazd uczniów z kl. VII oraz kl. II G. ze Szkoły Podstawowej w Czyżach do Lewkowa Starego na „XII Otwarty Konkurs Lepienia w Glinie”. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury  w Narewce. Celem konkursu jest rozwijanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zdolności manualnych. Tematem tegorocznego konkursu były ,,PTAKI”. Uczestnicy konkursu chętnie robili swoje prace, za które zostali nagrodzeni. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili  Galerię im. Tamary Sołoniewicz w Narewce, w której obejrzeli wystawę prac lokalnych artystów.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 16.02.2018 roku odbyło się spotkanie z poetami z gminy Narewka zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Czyżach . W spotkaniu udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czyżach. Swoją twórczość zaprezentowali poeci: Wiera Radziwoniuk z Michnówki, Aleksander Radziwoniuk z Michnówki, Mikołaj Woroniecki z Olchówki, Jan Ciełuszecki z Lewkowa Nowego, Konstanty Ciełuszecki z Lewkowa Nowego. Poeci tworzą  w języku białoruskim i polskim. Spotkanie prowadziła Helena Rejent- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce. Twórczość niektórych z wyżej wymienionych poetów została wydana w tomikach wierszy, dostępnych w Bibliotece Publicznej w Czyżach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ostatni dzień ferii zimowych upłyną dzieciom na tańcu zumby z Panią Paulą Niemysjką z klubu fitness „Lady Fit” z Bielska Podlaskiego oraz na robieniu mydełek z gliceryny oraz figurek z gipsu. Warsztaty poprowadziła Pani Marta Piszczatowska z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Ferie zimowe zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Czyżach. Ferie zimowe zostały dofinansowane również przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


W przedostatnim dniu ferii zimowych został zorganizowany dla dzieci dwugodzinny wyjazd na basen. Po powrocie Pani z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce wraz z dzielnicowym Gminy Czyże opowiedziała o zagrożeniach czyhających na dzieci w czasie ferii oraz o tym, co robić by ich uniknąć. Omówiony został również temat zagrożeń czyhających na dzieci w internecie. W spotkaniu uczestniczył również strażak z tutejszego OSP Czyże. Na zakończenie zostały rozdane dzieciom odblaski by były one widoczne po zmroku oraz ulotkę opowiadającą o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie ferii.

 

 

Fotoreportaż


W trzecim dniu ferii zimowych zostało zorganizowane dzieciom ognisko przy remizie w Czyżach oraz zajęcia kulinarne. Dzieci z dużym zaangażowaniem piekły ciasteczka oraz misternie je dekorowały a efektami swej pracy podzieliły się z pracownikami Urzędu Gminy Czyże. Ferie zostały zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Czyżach oraz GOK w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


W drugim dniu ferii zimowych dzieci wzięły udział w warsztatach malowania węglem. Warsztaty poprowadziła Pani Agnieszka Tichoniuk. W warsztatach udział wzięło 19 dzieci.

 

 

Fotoreportaż


Pierwszy dzień ferii zimowych zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Czyżach upłyną dzieciom na zajęciach tanecznych. Zajęcia taneczne z zumby poprowadziła Pani Paula Niemyjska z klubu fitness „Lady Fit” z Bielska Podlaskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2017

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2016

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2015

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2014

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2013

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2012

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże