www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Biblioteka

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH

Bibliotekarz-asystent

Joanna Białowieżec

tel. (85)6813531

e-mail: biblioteka.czyze@wp.pl

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2016 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2015 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2014 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2013 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2012 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2011 r.


Godziny otwarcia

Wtorek           12 00 - 20 00

Środa               8 00 - 16 00

Czwartek        12 00 - 20 00

Piątek             12 00 - 20 00

 

PUNKT BIBLIOTECZNY W KLEJNIKACH

Poniedziałek    7 15 - 15 10

 

KAWIARENKA INTERNETOWA W CZYŻACH CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


W dniu 08.12.2017 roku Biblioteka Publiczna w Czyżach zorganizowała spotkanie mikołajkowe dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniom klas  I-II Szkoły Podstawowej w Czyżach.

Podczas spotkania dzieci obejrzały spektakl  teatralny pt. ,,Święty Mikołaj w wiosce smerfów” w wykonaniu aktorów teatru EDU- ARTIS z Krakowa.

 

 

Fotoreportaż


W  dniach 24.XI i 27.XI 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Czyżach obchodzono przypadający w dniu 25 listopada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

Na uroczyste spotkania zostali zaproszeni uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz oddziałów przedszkolnych w Czyżach. Dzieci radosne i uśmiechnięte przychodziły  wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami, o których bardzo chętnie opowiadały. Każdy z misiów miał oczywiście jakieś zabawne imię.  Na spotkaniu przedstawiono historię pierwszego pluszowego misia. Następnie dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu wierszyków, książek czy filmów. Czytane były fragmenty książek a dzieci z kolei pięknie wyrecytowały wierszyk „Proszę państwa oto miś” Jana Brzechwy. Zaprezentowane zostały książki, które można znaleźć na naszych bibliotecznych półkach, a w których bohaterem jest Miś.  Nie zabrakło również wspólnych zabaw, na których uczestnicy mogli bawić się przy dźwiękach misiowych piosenek.Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny ogłoszony przez Bibliotekę szkolną pn. „Mój przyjaciel Miś”, rozdano również nagrody.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki oczywiście o misiach, które ufundowała Biblioteka Publiczna w Czyżach.

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką szkolną ze Szkoły Podstawowej w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 2 czerwca 2017 r. autor książki „Lady, Leniewo, Podrzeczany na bielskim hostinciu” Jerzy Plewa wspólnie z uczniami Zespołu Szkół w Czyżach odbyli podróż śladami w/w książki. Ich podróż zaczęła się w Kuraszewie przy cerkwi i dalej przez Lady do Leniewa, ze względu na ograniczony czas nie odwiedzono Podrzeczan. Pan Plewa opowiadał o zamierzchłych czasach przenosząc młodego słuchacza do czasów wojny i walk toczonych dawniej na tym terenie. Opowiadał jak żyło się tutaj kilkadziesiąt i kilkaset lat temu, jakich przedmiotów używano w codziennym życiu, opowiadał o dworze w Ladach i innych zabudowaniach znajdujących się dawnej na tych terenach. Pan Plewa tak pięknie opowiadał, że można by go słuchać bez końca, młodzież była bardzo zaciekawiona i zadawała dużo pytań autorowi, na które autor udzielał ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 10 maja 2017 r. ramach XIV edycji programu Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Czyżach odbyły się warsztaty literacko - plastyczne ,,Nie taka czarownica straszna jak ją malują”. Gościem spotkania była ilustratorka, autorka i wydawca książek dla dzieci – Jolanta Marcolla.

W warsztatach udział wzięli uczniowie kl. I-III z Zespołu Szkół w Czyżach. Podczas spotkania autorka prezentowała swoją książkę ,,Wiedźmy i czarownice czyli oswajanie czarownicy”. Największą ciekawość wzbudziła w dzieciach kukła wiedźmy. Następnie uczniowie wymyślali dla niej imię głosowali, które z nich wybrać. Drugą część spotkania stanowiły warsztaty plastyczne. Koniec spotkania to czas na pamiątkowe fotografie z czarownicą - kukłą.

 

 

Fotoreportaż


W ostatnim dniu ferii zimowych dla dzieci zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach odbyły się zajęcia plastyczne, które poprowadziła Pani Mariola Podsiadlik. Na zakończenie ferii odbyły się zajęcia z tańcem zumba.

 

 

Fotoreportaż


Czwarty dzień ferii zimowych dzieci spędziły z psem Joko rasy Samojed i jego właścicielką Panią Urszulą Borowską, która przeprowadziła zajęcia z zakresu profilaktyki pogryzień przez psa. A na zakończenie coś dla ciała czyli zumba.

 

 

Fotoreportaż


W kolejnym dniu ferii zimowych dla dzieci odbyły się zajęcia plastyczne, które poprowadziła Pani Mariola Podsiadlik. Następnie odbyły się zajęcia z tańcem zumba. Organizatorem czasu wolnego dla dzieci jest Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


Drugi dzień ferii zimowych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Czyżach upłyną dzieciom na spotkaniu z leśnikiem z Nadleśnictwa Hajnówka Panem Markiem Mackiewicz w ramach akcji „Ferie z Leśnikiem w Puszczy Białowieskiej”. Dzieci w trakcie spotkania zwiedziły 3 stałe ekspozycje fotograficzne, o których opowiadał Pan Marek. Następnie czekał nas krótki spacer po puszczy i na zakończenie ognisko z kiełbaskami.

 

 

Fotoreportaż


30 stycznia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Czyżach odbyły się zajęcia dla dzieci przebywających w Gminie Czyże na feriach zimowych. Na początek zajęcia plastyczne poprowadziła Pani Mariola Podsiadlik a po rozruszaniu palców przyszedł czas na rozruszanie nóg przy zumbie. Organizatorem czasu wolnego dla dzieci jest Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2016

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2015

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2014

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2013

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2012

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże