www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Biblioteka

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH

Bibliotekarz-asystent

Joanna Białowieżec

tel. (85)6813531

e-mail: biblioteka.czyze@wp.pl

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2015 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2014 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2013 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2012 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2011 r.


Godziny otwarcia

Wtorek           12 00 - 20 00

Środa               8 00 - 16 00

Czwartek        12 00 - 20 00

Piątek             12 00 - 20 00

 

PUNKT BIBLIOTECZNY W KLEJNIKACH

Poniedziałek    7 15 - 15 10

 

KAWIARENKA INTERNETOWA W CZYŻACH CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


W dniu 06.12.2016 r. Biblioteka Publiczna w Czyżach zorganizowała warsztaty literacko - plastyczne dla dzieci z klas I - III z Zespołu Szkół w Czyżach, które prowadziła Anna Uszyńska przedstawicielka Wydawnictwa Modo – wydawcy książek o Ciekawskim Georg`u.

Warsztaty miały na celu zapoznanie dzieci z ,,Ciekawskim Georgie`m” małą, niesforną małpką, słynną postacią serii książeczek zaliczanych do klasyki amerykańskiej literatury dla dzieci znaną również z bajek w telewizji. Warsztaty literacko- plastyczne pogłębiają opisane w każdej z książeczek historie, których bohaterem jest uwielbiany przez dzieci Ciekawski George.

Podczas warsztatów dzieci słuchały bajki i obejrzały krótki film pt. ,,Ciekawski George w bibliotece” oraz wykonały papierowe łódki. Na koniec spotkania w związku z obchodzonym w dniu 6 grudnia ,,Dniem Świętego Mikołaja” dzieci otrzymały słodkie upominki.

 

 

Fotoreportaż


W Bibliotece Publicznej w Czyżach wymieniono okno.

 


Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

 

W dniu 01.04.2016r.biblioteka szkolna zorganizowała obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Zajęcia w których uczestniczyli uczniowie klas I-III, miały na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, wdrażanie do poszanowania książek oraz zachęcenie do wspólnej zabawy. Uczestnicy mieli okazję wykazać się znajomością literatury dla dzieci oraz sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych. W przerwach między konkurencjami literackimi bawili się wspólnie z harcerzami. Każda z klas przygotowała plakat zachęcający do czytania książek i odwiedzania bibliotek. Wszystkie zespoły klasowe zostały nagrodzone Medalem Przyjaciela Książki.

 

 

 

 

 

 


Piąty dzień ferii

 

5 lutego 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbył się ostatnie dzień ferii zimowych zorganizowany dla dzieci przebywających w tym czasie w Gminie Czyże. Na początku odbyły się zajęcia taneczne, które poprowadziła Pani Helena Wakulewska a następnie zabawy z języka angielskiego przeprowadziła Pani Anna Nikitiuk. Organizatorem czasu wolnego dla dzieci był Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


Czwarty dzień ferii

 

W przedostatnim dniu ferii zimowych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Czyżach i Gminny Ośrodek Kultury uczestnicy spotkania kończyli tkać swoje gobeliny, które zaczęli na zajęciach we wtorek. Instruktorką była Pani Małgorzata Krawczyk znana w powiecie hajnowskim artystka. Następnie odbyły się zajęcia z języka angielskiego z Panią Anną Nikitiuk.

 

 

Fotoreportaż


Trzeci dzień ferii

 

Trzeci dzień ferii zimowych dzieci spędziły z psem Ajdo rasy Samojed i jego właścicielką Panią Anną Dojlida-Jurczak, która opowiadała dzieciom jak należy zachowywać się w obecności psa. Pani Ania opowiadała jak wygląda psi język, co mówi mowa ciała psa, w czym bardzo pomocny był Ajdo. Na zakończenie Pani Anna Nikitiuk przeprowadziła zawody z języka angielskiego, gra była bardzo wyrównana i do końca nie było wiadomo, która drużyna wygra. Rewanż jutro, zapraszamy!!!

 

 

Fotoreportaż


Drugi dzień ferii

 

Drugi dzień ferii zimowych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Czyżach upłyną dzieciom na tkaniu gobelinów. Instruktorką była Pani Małgorzata Krawczyk znana w powiecie hajnowskim artystka. Następnie odbyły się zajęcia z języka angielskiego z Panią Anną Nikitiuk.

 

 

Fotoreportaż


Ferie zimowe

 

1 lutego 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbyły się zajęcia dla dzieci przebywających w Gminie Czyże na feriach zimowych. Zajęcia z języka angielskiego poprowadziła Pani Anna Nikitiuk a zajęcia taneczne Pani Helena Wakulewska. Organizatorem czasu wolnego dla dzieci jest Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2015

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2014

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2013

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2012

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże