www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Biblioteka

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH

Bibliotekarz-asystent

Joanna Białowieżec

tel. (85)6813531

e-mail: biblioteka.czyze@wp.pl

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2015 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2014 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2013 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2012 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2011 r.


Godziny otwarcia

Wtorek           12 00 - 20 00

Środa               8 00 - 16 00

Czwartek        12 00 - 20 00

Piątek             12 00 - 20 00

 

PUNKT BIBLIOTECZNY W KLEJNIKACH

Poniedziałek    7 15 - 15 10

 

KAWIARENKA INTERNETOWA W CZYŻACH CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


W dniu 05.12.2015 roku w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne dla dzieci. Podczas warsztatów dzieci robiły witraże i ozdoby świąteczne. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie Zespołu Szkół w Czyżach. Warsztaty prowadziła Mariola Podsiadlik.

Uczestnicy warsztatów poradzili sobie doskonale, o czym świadczą wykonane pięknie  witraże i ozdoby. Organizatorem warsztatów był Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


3 grudnia 2015 roku w sali konferencyjnej  Centrum  Administracyjnego Gminy Czyże odbyło się spotkanie z dr Tomaszem Samojlikiem pracownikiem naukowym w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a zarazem pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci  (m.in. serii o  żubrze "Pompiku" i serii o "Ryjówce przeznaczenia"). Pan Samojlik błyskawicznie nawiązał kontakt z przybyłymi uczniami i w bardzo ciekawy sposób opowiadał o napisanych przez siebie książkach, przeplatając swe opowiadanie slajdami zawierającymi ilustracje jego książek oraz  czytając wybrane fragmenty.  Autor zdradzał dzieciom sekrety swojego warsztatu pisarza i rysownika, pokazując krok po kroku jak powstają kolejne postacie zapełniające karty jego książek.

Następnie  uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące twórczości i życia prywatnego pisarza. Najbardziej  interesowało ich miejsce pracy i zamieszkania oraz hobby autora. Pan Samojlik z satysfakcją i uśmiechem na twarzy chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Na zakończenie spotkania odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla uczniów szkoły podstawowej dotyczącego twórczości pisarza zorganizowanego przez miejscową bibliotekę szkolną z inicjatywy Pani Krystyny Nikołajuk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez GOK Bibliotekę Publiczną w Czyżach.

Autor od zebranych uczniów, nauczycieli i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury otrzymał gromkie brawa, kwiaty oraz album „Kuraszewo. Lata minione” i serdeczne podziękowania za spotkanie.

Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna w Czyżach i Zespół Szkół w Czyżach, a jego uczestnikami uczniowie miejscowej szkoły podstawowej.

 

 

Podziękowanie

 

Fotoreportaż


13 listopada 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbyło się spotkanie autorskie Pana Jerzego Plewy z uczniami z Zespołu Szkół w Czyżach. Pan Jerzy Plewa jest autorem książki „Kuraszewo. Lata minione”. Autor przenosi nas w świat, który bezpowrotni odszedł, ale dzięki książce powraca i wywołuje emocje, wspomnienia i refleksje. Dzięki pasji autora możemy ponownie oddychać życiem dawnej Podlaskiej wsi.

 

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


         W dniu 9 czerwca 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach zorganizowali wycieczkę dla dzieci z klas III- VI Zespołu Szkół w Czyżach do „Parku Miniatur Zabytków Podlasia” koło Hajnówki oraz do „Chatki Baby Jagi” w miejscowości Orzeszkowo.

         Chatka Baby Jagi to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. To miejsce zarówno dla najmłodszych jak też dla tych starszych, którzy ze wzruszeniem wspominać będą czasy dzieciństwa, kiedy to słuchali bajek czytanych przez rodziców i dziadków. W trakcie wycieczki dzieci mogły spotkać się z bohaterami jednej z najpopularniejszych bajek, spotkanie było prowadzone przez przewodnika w taki sposób, aby dzieci mogły wykazać się własną wiedzą na temat znanych postaci.

W parku miniatur dzieci mogły obejrzeć makiety najciekawszych obiektów zabytkowych Podlasia.

 

 

Fotoreportaż


Zajęcia z podstawy obsługi komputera

 

W dniach 8-12 czerwca 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Czyżach prowadzone są zajęcia z podstawy obsługi komputera i Internetu, które na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego prowadzi firma Syntea S.A.

Projekt współfinansowany za środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

 

 

 

 


Ferie zimowe

W ostatnim dniu ferii zimowych dzieci nadal szkoliły swój język angielski a potem mogły rozluźnić swój umysł w rytmie hip hop z Panem Tworowskim. Na zakończenie wszyscy uczestnicy ferii otrzymali małe upominki. Było nam miło gościć wszystkich uczestników tegorocznych ferii pamiętajmy, że następne już za rok.

 

 

Fotoreportaż


Kolejny, czwarty dzień ferii zimowych zorganizowanych przez Bibliotekę i GOK w Czyżach upłyną na grach i zabawach z językiem angielskim oraz na zajęciach plastycznych. Podczas zajęć plastycznych dzieci kolejny dzień dzieci zmagały się z kwiatami i witrażami pod czujnym okiem Pani Marioli Podsiadlik, a efekt ich żmudnej pracy można obejrzeć w zamieszczonym materiale fotograficznym.

 

 

Fotoreportaż


W trzecim dniu ferii zimowych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czyżach oraz Gminny Ośrodek Kultury odbyły się zajęcia taneczne, które poprowadził Pan Krzysztof Twarowski oraz zajęcia z języka angielskiego, które poprowadziła Pani Anna Nikitiuk.

 

 

Fotoreportaż


W drugim dniu ferii zimowych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czyżach oraz Gminny Ośrodek Kultury dzieci mogły podszlifować swój język angielski a następnie dzieci robiły kwiaty z papieru oraz witraże. Technika, którą dzieci wykonywały kwiaty i witraże wymagała wiele cierpliwości i skupienia od nich a efekt ich pracy możecie zobaczyć w materiale zdjęciowym.

 

 

Fotoreportaż


2 lutego 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Czyżach odbyły się zajęcia dla dzieci przebywających w Gminie Czyże na feriach zimowych. Zajęcia z języka angielskiego przeprowadziła Pani Anna Nikitiuk zajęcia plastyczne Pani Mariola Podsiadlik a zajęcia taneczne z hip hopu Pan Krzysztof Twarowski.

 

 

Fotoreportaż


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2014

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2013

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2012

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże