www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Przez Gminę Czyże przechodzi czerwony szlak rowerowy

Trasa szlaku: Hajnówka – Osówka - Czyże – Zbucz – Morze - Dubicze Cerkiewne - Kleszczele - Czeremcha - Piaski - 85 km ( tu łączy się z dwoma innymi szlakami rowerowymi)

Trasa szlaku prowadzi zarówno przez puszczańskie dzikie ostępy, jak i obszary otwarte, o pełnym uroku, wiejskim krajobrazie, z dobrze zachowaną architekturą drewnianą. Na szczególną uwagę zasługuje miejscowość Czyże o zabytkowym układzie urbanistycznym, tzw. ulicówka. Jest to pozostałość po pomiarze włócznej przeprowadzonym przez Królową Bonę. Przebieg szlaków jest tak pomyślany, aby dawał możliwość pokonania na rowerze od kilku do kilkudziesięciu kilometrów w ciągu jednego dnia - od jednej większej miejscowości do drugiej lub w formie pętli z początkiem i końcem w miejscowości węzłowej. W lesie przy drodze między Czyżami i Osówka znajduje się miejsce gdzie można zorganizować ognisko.

 Najważniejsze miejscowości na szlakach rowerowych to ośrodki gminne: Białowieża, Narewka, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Kleszczele, Czeremcha oraz Hajnówka - stolica puszczańskiego regionu. W wymienionych miejscowościach ulokowana jest baza noclegowa o różnym standardzie, począwszy od pól namiotowych i kempingów, poprzez kwatery agroturystyczne i pensjonaty, a na wysokiej klasy hotelach skończywszy. Puszcza Białowieska i okolice oferują wyśmienite warunki do wypoczynku i turystyki aktywnej, szczególnie dla tych, którzy zmęczeni życiem w dużych miastach pragną znaleźć ciszę, piękne krajobrazy i kontakt z dziką przyrodą.

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże