www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Uczestnictwo zespołów w wydarzeniach kulturalnych w 2013 r.


Zespół Koła Związku Emerytów i Rencistów w Czyżach w dniu 26 października 2013 r. uczestniczył w Jesiennych Spotkaniach z Folklorem w Dubinach.

 

Fotoreportaż


Występ "Czyżowian" na Topile w dniu 18 października 2013 r. na zaproszenie Nadleśnictwa Hajnówka.

 

 


W dniu 11 października 2013 r. Zespół Koła Związku Emerytów i Rencistów w Czyżach uczestniczył w "Balu Seniora" w Dubiczach Cerkiewnych na zaproszenie Koła PZERiI w Narwi.

 

 

 


W dniu 28 września 2013 roku w miejscowości Lipiny w gminie Hajnówka odbył się festyn na cześć ziemniaka "BulbaFest". W festynie uczestniczył Zespół działający przy Kole Emerytów i Rencistów z Gminy Czyże.

 


W dniu 15 września 2013 r. Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Czyżach uczestniczyło w przeglądzie zespołów folklorystycznych w ramach festynu etnograficznego "Podlaskie Ziołami Pachnące" w Białostockim Muzeum Wsi w Osowiczach.

 

 

 


1 września 2013 r. Gmina Czyże wzięła udział w "Spotkaniach Orlańskich" w Orli. Namiot promocyjny Gminy Czyże cieszył się ogromnym zainteresowaniem osób przybyłych na festyn. Potrawy serwowane w naszym namiocie promocyjnym w całości przygotowali członkowie zespołu Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Czyżach. Zespół Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprezentował również swoje zdolności wokalne na scenie.

 

 


W dniu 27 lipca 2013 zespół „Czyżowianie” uczestniczył w Białoruskim Festiwalu Folkowym „Siabrouskaja Biasieda 2013” w Gródku.

 

 


W dniu 6 lipca 2013 roku zespół Czyżowianie uczestniczył w dorocznej imprezie plenerowej Kupalle w Białowieży. Organizatorem był Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego w Polsce oraz Białowieski Ośrodek Kultury w Białowieży.

 

 

 


23 czerwca 2013 r. zespół Czyżowianie uczestniczył w "Święcie Kultury Białoruskiej" w Białymstoku. Organizatorem było Białoruskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne.

 

 


15 czerwca 2013r. zespół "Czyżowianie" uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli ochrony środowiska z krajów Unii Europejskiej. Spotkanie miało miejsce w uroczysku Topiło.

 

 

 


12 maja 2013 r. Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z Czyż wziął udział w VII Festiwalu Korowaja Mielnickiego, który odbył się w Radziwiłłówce.
 

 


W dniu 19 maja 2013 r. zespoły z terenu Gminy Czyże uczestniczyły w "Konkursie Piosenki Ukraińskiej 2013". W konkursie tym nasze zespoły zajęły następujące miejsca:
I miejsce - Katarzyna Tichoniuk - "Zbuczanki"
III miejsce - Irena i Tomasz Wilamowscy - "Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów"
III miejsce - "Czyżowianie"

 

 


16 maja 2013 r. zespół "Czyżowianie" z Czyż uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu "Śpiewaj z Prymakami", w którym to zajęli I miejsce.

 

 


    Na zaproszenie europosła Jarosława Kalinowskiego białoruskie zespoły ludowe z Podlasia na co dzień działające w miejscowościach powiatu hajnowskiego – „Czyżowianie” z Czyż, „Skowronki” z Mochnatego i „Narewczanki” z Narewki w dniach 17 – 21 marca 2013 r. przebywały w Brukseli. Zwiedzili nie tylko stolicę Belgii i Europarlament, ale też zaprezentowali tam swoją kulturę. Dla wielu członków zespołów była to pierwsza tak daleka podróż zagraniczna.

     Białoruskie barwne stroje ludowe i śpiewane piosenki wywołały bardzo duże zainteresowanie na korytarzach parlamentu europejskiego.

 

 


24 lutego 2013 r. odbyły się eliminacje centralne 20 festiwalu "Piosenka Białoruska". Zespół "Czyżowianie" z Czyż otrzymał wyróżnienie jako zespół oraz wyróżnienie dla kwartetu męskiego.

 

 

 


Piosenka Białoruska


17 lutego 2013 w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe XX Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka Białoruska 2013", w którym udział wzieły również zespoły ARA z terenu Gminy Czyże. Zespoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce solo Katarzyna Tychoniuk "Zbuczanki"
II miejsce Zespół "Czyżowianie"
II miejsce grupa męska "Czyżowianie"
III miejsce solo Olga Ochrymiuk "Czyżowianie"
III miejsce zespół "Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z Czyż"
III miejsce zespół "Zbuczanki"
Wyróżnienie grupa żeńska "Czyżowianie"

Zespoły zakwalifikowały sie do eliminacji centralnych w Białymstoku,
które odbędą się 24 lutego 2013 r.

 

 

 

 


20 stycznia 2013 r. w Białymstoku zespół Czyżowianie z Czyż oraz Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów  uczestniczyli w XIV Prezentacjach Zespołów Kolędniczych "Gwiazda i Kolęda"

 

 

W Hajnowskim Spotkaniu z Kolędą Prawosławną w styczniu 2013 uczestniczył zespół z terenu Gminy Czyże - Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.


 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże