28 października 2008 r. Związek Emerytów i Rencistów  obchodził 10-lecie swojej działalności na terenie Gminy Czyże.  Spotkanie podsumowujące 10 lat istnienia Związku było połączone z obchodami "Dnia Seniora."


             26 października 2008 r. w Kuraszewie odbyło się spotkanie pod hasłem "XV Jesienne Spotkania z Folklorem". Było to drugie spotkanie  z tego cyklu imprez, pierwsze miało miejsce 19 października 2008 r. w Klejnikach. Gościliśmy w Kuraszewie takie zespoły jak "Wasiloczki" z Bielska Podlaskiego  oraz zespół Instrumentalno- Wokalny "Art-Pronar" z Narwi. Tradycyjnie wystąpiły zespoły należące do Amaterskiego Ruchu Artystycznego Gminy Czyże tj. "Czyżowianie" z Czyż, "Zbuczanki" ze Zbucza oraz "Niezapominajki" z Kuraszewa.

    Ostatnie spotkanie z cylku "XV Jesienne Spotkania z Folklorem" odbędzie się  23 listopada w Czyżach.

ZAPRASZAMY!!!!!


19 października 2008 r. w Klejnikach odbyło się uroczyste otwarcie cyklu imprez pod hasłem „XV Jesienne Spotkania z Folklorem.” W imprezie udział wzięły gminne zespoły tj. „Czyżowianie” z Czyż, „Niezapominajki” z Kuraszewa oraz „Zbuczanki” ze Zbucza. Ponadto gościliśmy takie zespoły jak „Rozśpiewany Gródek” z Gródka, „Krynica” z Białegostoku oraz zespół Instrumentalno- Wokalny „Art-Pronar” z Narwi.

Następne spotkanie z cyklu „XV Jesienne Spotkania z Folklorem” odbędzie się   26 października w Kuraszewie, ZAPRASZAMY!!!!