W dniach 6-7, 11,13 luty 2008r.  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizował szkolenia dla rolników z zakresu „Spełnienie standardów w dziedzinie ochrony środowiska, zwierząt, konsumenta a uzyskanie dopłat bezpośrednich w województwie podlaskim”.

 


 

W dniach 29.01 – 01.02.2008 r. w Bibliotece Publicznej w Czyżach zorganizowano ferie zimowe dla dzieci z Czyż i pobliskich miejscowości.

Dzieci robiły kwiaty z bibuły, kredkami woskowymi nadtopionymi na świeczką tworzyły własne motywy obrazkowe, dzieci ozdobiły też szyszki na choinkę.

 

 

30 stycznia  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce zorganizowali pokaz i prelekcję odnośnie psów policyjnych służących w tejże jednostce. Pies rasy Labrador był wielką atrakcją i cieszył się ogromnym zainteresowaniem  dzieci.                                                             

Po pokazie dzieci lepiły wazoniki i ozdabiały kwiaty ręcznie wycinane.

 

 

31 stycznia dzieci robiły pudełeczka sztuką origami oraz lepiły w plastelinie.

 

 

Ostatniego dnia dzieci piekły ciasteczka i robiły lampiony z

pomarańczy. Ciasteczka bardzo smakowały pracownikom Urzędu,, Banku oraz Poczty, sam Wójt Jerzy Wasiluk chwalił wypieki dzieci.

 

W dniach 17-18 stycznia odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami gminy Czyże. Konsultacje dotyczyły projektu „Kraina Żubra – Ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej, który ma za zadanie wypracować nową strategię ochrony żubrów w Puszczy Białowieskiej.

Pierwszego dnia prezentowane były wykłady prowadzone przez naukowców, leśników oraz pracowników Białowieskiego Parku Narodowego, dotyczące właśnie tego projektu. Prezentacje były prowadzone w formie wykładów, filmów i slajdów.

 

 

Drugiego dnia nastąpiła część praktyczna. Wycieczka terenowa po Puszczy Białowieskiej – poznanie behavioru Żubra w stadach wolnościowych, w warunkach hodowli pokazowej Białowieskiego Parku Narodowego oraz wycieczka po Muzeum Przyrodniczo – Leśnym w Białowieży.

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków UE LIFE Nature