19 sierpnia 2011 r. gminę Czyże odwiedził Prezydent Bronisław Komorowski. W imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Czyże chlebem i solą powitała Pana Prezydenta delegacja w składzie: Pani Alla Woroniecka mieszkanka miejscowości Czyże i Pan Mikołaj Kuprianowicz – mieszkaniec miejscowości Klejniki. W imieniu młodzieży kwiaty Panu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej wręczyli przedstawiciele Drużyny Harcerskiej działającej przy Zespole Szkół w Czyżach.

Na scenie gorąco przywitał Prezydenta Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk oraz Poseł na Sejm Robert Tyszkiewicz. Następnie glos zabrał Prezydent Bronisław Komorowski dziękując za poparcie w ostatnich wyborach prezydenckich i prosił o aktywność wyborczą w zbliżających się wyborach.

Na zakończenie Prezydent uścisnął dłoń strażakom z OSP Czyże i udał się na kilkuminutowe spotkanie z samorządowcami.

 

Fotoreportaż


Zakupiono na potrzeby OSP Czyże następujące wyposażenie:

 

1.     Turbowentylator oddymiający RAMFAN GF 164 SE

2.     Wąż tłoczny 52/20

3.     Wąż tłoczny 75/20

4.     Mundur strażacki szt. 3

5.     Hełm CALISIA – biały, bezbarwny wizjer z osłoną na kark

6.     Ubranie ochronne specjalne

7.     Aparat powietrzny butlowy AirGo PRO

Sprzęt ratowniczo - gaśniczy zakupiono z dotacji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w kwocie 4 006 zł w ramach zapewnienia gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

      Turbowentylator oddymiający i węże tłoczne zakupiono ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

 


Ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakupiono średni system oświetlenia akcji.