30 kwietnia 2009 r. w Zespole Szkół w Czyżach zorganizowano warsztaty ph. „Obrzędy i zwyczaje Wielkanocne w regionie Puszczy Białowieskiej- powrót do tradycji”. Motywem przewodnim warsztatów była budząca się do życia przyroda i ekologia oraz wyśpiewywanie wiosennych pieśni wesnianok i rohulok. przez zespół „Niezapominajki” z Kuraszewa.

Oprócz śpiewów i występów uczestnicy warsztatów brali czynny udział w licznych konkursach. Akcentem kończącym warsztaty był poczęstunek przygotowany przez Zespół Szkół w Czyżach.

Fotoreportaż



24 kwietnia 2009 r. w Zespole Szkół w Czyżach zostały przeprowadzone warsztaty odnośnie projektu „Obrzędy i zwyczaje Wielkanocne w Regionie Puszczy Białowieskiej- powrót do tradycji”. Uczniowie wysłuchali o obrzędach związanych z Wielkanocą podtrzymywanych po dziś dzień min. ubieranie i święcenie wierzbowych palemek, ubieranie tradycyjnej święconki i wybór produktów do święcenia. Degustacja święconki podobała się dzieciom najbardziej, wielką radość sprawiła im również starodawna zabawa z jajkiem.

Fotoreportaż


 


10 kwietnia 2009 r. w Bibliotece Publicznej Czyżach odbyły się warsztaty ph. „Obrzędy i zwyczaje Wielkanocne w Regionie Puszczy Białowieskiej – powrót do tradycji” pod bacznym okiem Pani Walentyny Prokopiuk. Dzieci pod nadzorem Pani Prokopiuk piekły „buslowuju łapu”, jak również samodzielnie wykonywały pisanki.

 

Fotoreportaż