www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

5 września 2021 r. odbył się 15  Festyn Archeologiczny w Zbuczu. Na festynie można było zobaczyć różnych wystawców między innymi malarzy, rzeźbiarzy, producentów miodu, sera, wyrobów tradycyjnych i wielu innych ciekawych twórców.

Kolejny raz gościliśmy u siebie Stowarzyszenie Starożytników w Warszawie, które od wielu lat współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czyżach i Gminą Czyże w organizacji festynu. W tym roku przed publicznością zaprezentowali się w formie warsztatów i pokazów rzemiosł średniowiecznych osoby wykonujące biżuterię średniowieczną, ozdabianie i pisanie ksiąg średniowiecznych, czerpanie papieru, dawne tkactwo, złotnictwo, hafciarstwo. Największą atrakcją festynu jak zawsze były walki wojów. Wyróżniającą się niezmienną częścią imprezy są Mistrzostwa w rzucie chomątem.

Tradycyjnie nie zabrakło też występów zespołów artystycznych z Podlasia. Wystąpiły takie zespoły, jak: Grupa Wokalna z Morza, „Lailand” i „Dobryje Grajki” z Białegostoku, „Ruczajok” z Białowieży, „Czyżowianie” z Czyż, „Metro” z Hajnówki, Studio piosenki HDK i zespół taneczny „Przepiórka” z HDK, „Harmoń” z Łosinki, „Werwoczki” z Orli, „Chutar” z Gródka, „Leila” z Narewki oraz „Dwa Kolory” z Legionowa.

Festyn odwiedzili Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Stanisław Derehajło,  radni sejmiku wojewódzkiego Mikołaj Janowski i Igor Łukaszuk oraz burmistrzowie miast,  wójtowie i przewodniczący rad z sąsiednich gmin.

15 Festyn Archeologiczny był organizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podlaskiego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Patronat medialny nad festynem objęło Radio JARD.

 

 

Fotoreportaż

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże