www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty | Ogłoszenia i komunikaty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Dzień 28 sierpnia to w kalendarzu liturgicznym Cerkwi prawosławnej jest datą szczególną. W tym dniu cerkiew wspomina święto Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny.  Parafia prawosławna w Czyżach w szczególny sposób świętuje ten dzień, gdyż miejscowa cerkiew  poświęcona jest pamięci tego wydarzenia. Lokalni mieszkańcy wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi tłumnie przybyli do czyżowskiej świątyni,  by pomodlić o zdrowie i pomyślność bliskich oraz podziękować za kończące się już żniwa.

Tegoroczne obchody święta miały szczególny przebieg, gdyż obok cerkwi przygotowana została wystawa o historii miejscowości Czyże i Łuszcze. Pan Jerzy Plewa, który we współpracy z Gminą Czyże oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czyżach zaprezentował  fragment zebranego materiału, który posłuży do wydania książki. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Można było nabyć również albumy o historii innych wsi znajdujących się na terenie gminy Czyże. Uczestnicy uroczystości z ogromną radością dzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z tematem wystawy. Niemniej jednak bardzo prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czyżach wszystkich, którzy dysponują historycznymi fotografiami swoich bliskich lub wydarzeń, które miały miejsce w Czyżach lub Łuszczach. Pomoże to autorowi w jeszcze lepszym przygotowaniu książki.

 

 

Fotoreportaż

 

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże